51. Komise u Severuse a Luciuse

30. prosince 2012 v 11:25 | Claire |  Tak jde čas po kouzelnicku
A je to tady - nečekaná čekaná návštěva komise a nápad, který vejde do dějin kouzelnického světa


Práva ohledně všeho souvisejícího s tématem Harry Potter náleží J.K.Rowling. Postavy Catherine Erised, Claire de Molay a další "nově příchozí" jsou výplody našich představ, fantazií, tužeb a snů…


Vytvořen obrázek, prosím nekopírovat, ač vypadá jednoduše, není tomu tak. Zákaz kopírování bez souhlasu autorek platí rovněž i pro text.


Kdo umí, umí - kdo neumí ... (a nebojme se to říct… kdo neumí… čumí!)


"Mělo nás to napadnout, že Severus bude mít u domu protipřemisťovací bariéry," pronesl unaveně Remus Lupin a rukávem hábitu setřel pot z čela. Zmiňované bariéry umožnily komisi přemístění do vzdálenosti zhruba dvou kilometrů od hledaného objektu. Za normálních okolností příjemná procházka přes les, ale dnes bylo vedro na padnutí už od rána. K domu zbývalo ještě asi dvě stě kroků.

"Jestli mají aktivované i ochranné bariéry, užijeme si ještě dost srandy," podotkl Jeb Frost, další člen komise, kterému taky nebyla zrovna zima. "Starejch návyků se člověk nezbaví," dodal znalecky.
Vzhledem k tomu, že pracovním zařazením byl bystrozor, dobře věděl, o čem mluví.

Zbývající členové komise na tom byli snad ještě hůř. Dolores Umbridgeová, s nezbytnými mohutnými deskami, odznakem její funkce předsedkyně, namáhavě lapala po dechu. Její dnešní růžová kombinace utrpěla jistou úhonu už cestou přes les, teď ji navíc hyzdily i četné skvrny od potu, protože vlněný materiál v kombinaci s vysokou teplotou vykonal své.
Hermiona Grangerová byla oblečena nesrovnatelně lépe, alespoň do úboru ze vzdušných a lehkých materiálů. Nejraději by si dnes vzala na sebe jen šortky a tílko, ale podle nařízení museli být členové komise oblečeni v hábitech, a to za jakéhokoliv počasí. Nejvíce Hermioně znepříjemňoval život její batoh, sice zmenšený kouzlem, ale vážící nejméně tunu.

Hagrid se tvářil, jako že mu teplo vyhovuje, ale co chvíli upíjel ze své příruční cestovní lahve.
Molly Weasleyová, praktická to žena, se nezatěžovala žádnými objemnými zavazadly, mohla se proto ovívat složeným pergamenem, určeným na nejnutnější poznámky.

Poslední člen komise, bradavický školník Filch, vypadal stále stejně, a pokud si stěžoval na vedro, tak jen v souvislosti s paní Norrisovou.

Takhle neutěšeně vyhlížela hodnotící komise WizzardSurvivora, stojící před domem, vylosovaným k dnešní kontrolní návštěvě, domem soutěžní jednotky ve složení Lucius Malfoy a Severus Snape. Všemi hlavami v tuto chvíli probíhala jediná myšlenka, nebo spíše přání - aby zrovna oni nebyli tou osobou, kterou podle pravidel mají soutěžící právo požádat o odbornou radu. Při renomé soutěžících nebylo opravdu o co stát.

"Je tady takové ticho," zasípala namáhavě Dolores. "Jednou z podmínek pro první kolo je přece domácí hospodářské zvířectvo. A já vůbec nic neslyším."

"Luciuse Malfoye bysem tipnul na koně," zavěštil si Hagrid a Dolores sebou poplašeně trhla.

"Nemaj tady psa, že ne?!" ujišťoval se Filch a pevně svíral v náruči paní Norissovou, která těsně po přemístění vypadala ještě mnohem hůře než obvykle.

Zcela očividně se nikomu nechtělo být za hlupáka, který plnou silou narazí do hypotetických ochranných bariér s Merlinví jakými důsledky.

"Oh, Nimue," povzdychl si Lupin netrpělivě a vykročil vpřed. Nemohou tu přece mít nic tak hrozného, v okolí je jen pár mudlů, pomyslel si naivně. Nebelvír zůstane Nebelvírem, vždy bude jednat unáhleně a bez rozmyslu. K jeho překvapení došel až k domovním dveřím anestalo se vůbec nic.

"Jestli tady vůbec mají ochranné štíty, tak nejsou aktivovaný," konstatoval Frost a následoval Remuse. Když se ani tentokrát nic nestalo, dodali si odvahy i zbývající členové a za malou chvíli se všichni shromáždili u vstupních dveří.

"No," usmál se povzbudivě Remus, "teď už všechno poběží jako vždycky, bezproblémově."
Natáhl ruku, aby zaklepal, ale v ten moment se dveře rozletěly dokořán.

Mezi členy komise nebyl jediný, který by neznal Luciuse Malfoye. V tuto chvíli ho však dokázali rozeznat jen díky typickému, lehce pohrdlivému, výrazu tváře a nezaměnitelné barvě vlasů. Muž, stojící v otevřených dveřích byl oblečen do smaragdově zelených šortek a temně zeleného nátělníku, odhalujícího vyrýsované ramenní pletence i svaly na pažích. Na nohou měl temně zelené žabky, přes pravou ruku velký proutěný košík a v levé ruce sluneční brýle.

"Ah, komise. Jen dál, Severuse najdete v obývacím pokoji, ze vstupní haly druhé dveře vlevo," instruoval komisi, kterou jeho zjev přimrazil k zemi. "Mne, prosím, na chvíli omluvte. Musím do trhu, řezník Doherty má dnes v deset hodin dostat hovězí oháňky, jen nerad bych propásl tak výhodný nákup." S omluvným úsměvem obešel komisi, hromadně stále neschopnou pohybu a vydal se k zahradní brance.

"Přeci tadyk nebudeme trčet do večíra," probral se jako první Hagrid, k němu se pak postupně přidávali i ostatní. Ženské části komise to trvalo o chvíli déle, zejména Hermiona měla ve tváři jakýsi zasněně připitomělý výraz. Takového výsledku by snad nedosáhla ani matoucí kletba, pomyslel si s pobavením vtipálek Frost a pak s přehnaně galantní úklonou vyzval předsedkyni ke vstupu.
Dolores Umbridgeová rázně zatřásla hlavou, pevně sevřela své vzácné desky a jako první vstoupila do jámy lvové, následována ostatními.
"Druhé dveře nalevo," zopakoval Lupin Malfoyův pokyn a polohlasem dodal: "Naštěstí máme jistotu, že u Severuse Snapea nám nehrozí pohled na tak excentrické oblečení."

Umbridgeová důrazně zaklepala a vzápětí vstoupili do obývacího pokoje, kde doufali nalézt druhého člena soutěžní dvojice. Naskytl se jim mile domácký pohled. V hlubokém, pohodlně vypadajícím křesle seděl Severus Snape - bez hábitu a bez kabátce s tisíci knoflíčky téměř k nepoznání. Nikoho však nezarazilo, že na sobě má černé tričko s krátkým rukávem a černé džíny. Popravdě to snad nikdo ani nezaregistroval. Na Severusově klíně byla pohodlně uvelebena asi pětadvacetiletá zrzečka, předčítající příjemným hlasem z tlusté knihy s nápisem "Bankovnictví - management a řízení". Knihu držela opatrně a trochu stranou, aby Severusovi nepřekážela. Bývalý profesor lektvarů držel v ruce vyšívací bubínek, soustředěně vraštil obočí a...vyšíval.

"Vydržte chvíli," požádal svým sametovým hlasem komisi, která vypadala do jednoho na posledních pár vteřin před smrtí. "Ta astronomická věž je na vyšívání značně komplikovaná, rád bych těch pár stehů ještě dokončil. Objednávka na ten ozdobný polštářek musí být splněna zítra. Mám tedy co dělat," vysvětloval snaživě. "Dneska budeme muset skončit dříve, drahá," obrátil se k mladé ženě, protože neomylně postřehl příznaky hrozícího výbuchu smíchu. "Nezapomeň, v předsíni máš ten chejr pro tetičku. A večer přijď raději už kolem osmé, ať máme více času."

"Ovšem, drahý, jak si přeješ," odpověděla dívka a s posledním oddaným pohledem na Severuse téměř odtančila z místnosti.

"Práci v mudlovském světě má Lucius, já jen drobně přispívám rukodělnou prací. Zakázek mám kupodivu stále dostatek, polštářky plněné sušenými bylinkami jsou teď mezi mudly v kursu. A co si přejete vidět jako první?" otázal se úslužně a vrátil tak konverzační téma k důvodům návštěvy komise.

I tentokrát se vzpamatoval jako první Hagrid.

"Bysem zkontroloval vaše domácí zvířata, esli nikdo nemá námitky?" Kupodivu, neměl. Dokonce Molly se vzchopila natolik, že byla schopna ho podpořit.

"Skvělý nápad, Hagride, trocha čerstvého vzduchu nám udělá dobře. Já přitom mohu hned zkontrolovat vysazené stromky a připravenou zeleninovou zahradu - to budeme mít rovnou tři položky."

"Budete potřebovat doprovod nebo...?"

"Trefíme, Severusi," usmála se na něj Molly přívětivě, šok začínal odeznívat.

"Raději zůstaň tady, kdyby někdo z kolegů..."

"Ano, zbývá doložit zaměstnání v mudlovském světě, mudlovské oblečení a účast na nějaké mudlovské akci." Severus ledabyle shrnul podmínky druhého kola a vyčkávavě se zahleděl na zbývající členy komise.

"S doklady o zaměstnání snad počkáme na Luciuse, když se to týká jeho," navrhl Lupin.

"Já bych se mohl pokusit o kontrolu toho mudlovského oblečení," navrhl Frost, "dostal jsem rychlokurs od Sarah Wellerové. Ale možná byste rád šel se mnou... jen pro jistotu, že se neprojeví profesionální deformace," zazubil se vcelku přátelsky na Severuse a ten souhlasně přikývl.
"Ložnice jsou v patře, pojďte za mnou. Chce se ještě někdo přidat?" optal se pohostinně zbylých členů komise. Zvědaví byli všichni, nicméně rány, které inkasovali jednu za druhou, jim nějak bránily v jejím projevování a tak jen beze slov zavrtěli hlavami.

Navíc se právě vracel domů Lucius.
"Hned se vám budu věnovat," zavolal z kuchyně, " jen co uložím maso do mrazáku. A také vám nabídnu nějaké občerstvení... chcete si ho vzít tady, nebo mám servírovat venku v pergole?"

"Na vzduch," spíše naznačila, nežli doopravdy vyslovila předsedkyně komise.

"Ale nejprve bych ráda viděla doklady o vašem zaměstnání v mudlovském světěa ty fotografie," dodala už poněkud jistěji.

"Ale ovšem, jak si přejete," souhlasil Lucius. "Hned je donesu z pracovny. A proč se neposadíte?" zeptal se udiveně.

Jeho otázka jako kdyby zrušila nějaké zvláštní poutací kouzlo, všichni s úlevným povzdechem dopadli do křesel. Dolores Umbridgeová otevřela své obávané desky a vytáhla brk, aby mohla pořídit záznam o kontrole.

"Tak, tady to je - pracovní smlouva a také ocenění jako nejlepší pracovník měsíce, " dodal pyšně Lucius Malfoy a předložil předsedkyni požadované dokumenty.
Ta si učinila několik poznámek a požádala o fotografie.
"Ovšem, tady, ty jsou z dostihů v Longchampes a tyto z hudebního soiré v Paříži - noční plavba lodí. Možná jste ji také absolvovali?" otázal se spíše pro forma, protože si byl zatraceně jist, že nikdo z přítomných nic podobného nezažil, někteří že dokonce ani nevědí, o čem mluví.

"Kontrola mudlovsky přijatelného oblečení nad očekávání," hlaholil už ze schodů Jeb Frost, "zejména pan Malfoy má mnohem více nežli požadované tři sady."

"Ovšem," nafoukl se Lucius, "musím přece řádně reprezentovat svého zaměstnavatele na všech druzích jednání."

Dolores vyznačila ve formuláři splnění tří požadavků i s návrhem bodového hodnocení a připsala dalších pár poznámek.

"By mně teda móc zajímalo, profesore," ozvalo se z francouzských dveří do zahrady, "proč máte ty včely na dvou místech?"

"To je celkem jednoduché, Hagdride. A mimochodem, už nejsem profesor," ujal se vysvětlování Snape, zatímco Lucius zmizel do kuchyně. "Ty včelíny, kterých je víc, jsou určeny pro prodej medu mudlům. Ty zbývající dva, v rohu u maliníků, slouží jako zdroj medu pro nás. Tím zabráníme tomu, abychom náhodou mudlům nedodali něco, čeho se dotkla magie" uzavřel své vysvětlení ctnostně Severus.

"Já jsem úplně nadšena, Dolores. V pěstování ovoce a zeleniny tito soutěžící vysoce překračují požadavky ministerstva," rozplývala se Molly Weasleyová. "Mám na tebe spoustu otázek, Severusi" pokračovala," a vůbec si nevšimla, jak jmenovaný protočil oči.

Rty Luciuse Malfoye, jenž právě vstoupil, bezhlasně zformovaly "Vydrž". Nahlas pak vyzval všechny přítomné, aby se přesunuli na zahradu, konkrétně do pergoly, kde si přála servírovat drobné občerstvení předsedkyně.
"Všechny vaše případné otázky můžeme zodpovědět tam."

V prostorné pergole zabíral většinu místa bytelný dlouhý stůl a masivní židle, opatřené pohodlnými polštáři pro lepší posezení. Obsah stolu pak nikoho nenechal na pochybách, že výklad pojmu drobný je u Luciuse Malfoye dost odlišný od představ ostatních smrtelníků. Nekončící řady misek, talířů a tácků se sladkými i slanými pochutinami, s nejrůznějšími náplněmi, množství salátů včetně zeleninových i ovocných, nejméně pět druhů minerálek, toliktéž džusů a ovocných šťáv, příruční lednička přetékající víny různých značek ve všech třech barvách. Členům komise přecházel zrak a jen obtížně se rozhodovali, co ochutnat dříve. Nejednoho z nich napadlo, že z tohoto drobného občerstvení by se zasytila většina zaměstnanců ministerstva.

Jedinou osobou, na kterou opulentní hostina neudělala žádný dojem, byla slečna Grangerová. Se soustředěným výrazem vylovila ze svého batohu pergamen a brk a obrátila se na Luciuse.

"Chci mluvit s některým z vašich skřítků," vyštěkla nepřátelsky, až si vysloužila řadu udivených, ba dokonce nesouhlasných pohledů od svých kolegů.
"Však jsem si říkal, kdy s tím zase začne otravovat," usykl Jeb Frost směrem k vedle sedícímu Lupinovi.

"To nepůjde," odpověděl jí Lucius a jeho do té doby relativně přátelský výraz se změnil v obvyklou pohrdlivou masku.

"Musí to jít," zaječela Hermiona, "mám speciální pověření, abych v rámci práce v komisi prověřovala dodržování zákonů ohledně práv menšin. Znemožňováním výkonu této mé pravomoci si koledujete v nejlepším případě o pokutu."

Lucius Malfoy se jen ušklíbl a probodával zuřící Hermionu pohledem. Vysvětlování se ujal Severus.

"Nemáme v úmyslu vám cokoliv znemožňovat, slečno Grangerová. Jestliže Lucius řekl, že to nepůjde, mínil tím, že nemáme žádné domácí skřítky, a proto se žádným z nich nemůžete ani hovořit."

"Na Malfoy Manoru je spousta skřítků," odmítala se vzdát Hermiona.

"To ano, ale ti podléhají novému pánovi. Můžete si to ověřit. Tady nejste na Malfoy Manoru a nenajdete tu žádné skřítky, upíry, vlkodlaky, víly, ďasovce, bludníčky...," další výčet magických tvorů přerušil smích Remuse Lupina.
"Jestli tě zajímá, kdo pro pány nepracuje, doporučuji ti učebnici OPČM pro třetí ročník, Hermiono. A ještě bych ti rád doporučil, aby ses přestala ztrapňovat a chovala se slušně. V opačném případě se já osobně budu cítit povinen informovat ministra o tvé předpojatosti," zakončil přísně a po nějakém pobavení už v jeho hlase nebyla ani stopa. Hermiona se rozhlédla, u koho by našla podporu.
Hagrid, Molly a Filch zpovídali Severuse ohledně nějakých sudů s ovocem v sadu, Frost se poměrně přátelsky bavil s Luciusem o realitách a Lupin svůj názor právě vyjádřil. Nesnášela ten pocit, že je poražena, ale v tuto chvíli nemohla nic dělat.

Její poslední naděje, zákeřná a intrikánská Dolores Umbridgeová, právě dokončovala své obsáhlé zápisky, upíjela Claret a tvářila se blaženě. Dopila sklenku a vybídla členy komise k odchodu. "Do večera musíme stihnout ještě dvě soutežní jednotky a obě jsou odsud dost daleko," popoháněla své ovečky, kterým se od plných sklenek a talířů nechtělo.

"Ale to je škoda," litoval pokrytecky Lucius, "máme naložené maso. Myslel jsem, že si po tom drobném předkrmu dáme ještě barbecue. Co se dá dělat, tak snad příště. Doufám, že si na nás vyhradíte více času, aby naše setkání mohlo být ještě příjemnější a ne tak stroze neosobní."

"Uvidíme, co se dá dělat, pane Malfoyi," přislíbila neurčitě, ale v duchu sama sobě slíbila, že si to určitě nějak zařídí. Jednotliví členové komise se loučili, víno jim horkem stouplo do hlavy, a tak ani dvoukilometrová procházka najednou nepůsobila tak hrůzostrašně. Jen uražená Hermiona odešla bez rozloučení a Remus se záměrně zdržel jako poslední. Přece jenom, znal oba muže nejlépe ze všech přítomných a už delší chvíli měl podezření, že se na návštěvu komise pečlivě připravili.

"Jak dlouho?" zeptal se tiše, když už v zahradě zůstali jen oni tři.

"Co jak dlouho?"

"Jak dlouho jste to připravovali? Mně to můžete říct, nechám si to pro sebe"

"Nijak zvlášť, v podstatě ani nebylo co připravovat. Takhle to u nás vypadá běžně, dnešek se lišil jen vyššími náklady na potraviny," vysvětloval blahosklonně Lucius Malfoy.

Remus pochopil, že více se prostě už nedozví. Ani na okamžik však nepochyboval o tom, že dnešní návštěva byla v celém tom maratonu naprosto jedinečná a celé sehrané představení už až do konce soutěže nikdo nepřekoná.

V okamžiku, kdy zmizel i Lupin, se Lucius s úlevným povzdechem obrátil na mistra lektvarů.

"Máme to za sebou. Apropos, Severusi, připomeň mi, abych slečně Molayové zvýšil plat. A také by se hodil nějaký drobný dárek pro slečnu Erisedovou, bezpochyby pomáhala s přípravou občerstvení a obě toho, myslím, dnes v noci moc nenaspaly. I slečna Parkerová by si zasloužila nějak odměnit, za ochotu, s jakou sehrála roli tvé obětavé přítelkyně," zasmál se Lucius a v duchu zalitoval, že nemohl vidět tváře členů komise ve chvíli, kdy uviděli Severuse Snapea vyšívat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nadin nadin | 30. prosince 2012 v 21:38 | Reagovat

No... u nás sa hovoríaj , Kdo umí, umí - kdo neumí učí, ale aj varianta s čumí je všeobecne rozšírená:)
A potom, potomsom sa zrejme bacila do hlavinky, pretože som mala psychedelické vízie. Normálne som videla Luciusa, mal kraťasy a na nohách žabky a karkulkoval košíček.
Asi som sa bacila dosť, lebo Severusa som videla vyšívať.
Potom tam bol kopec povedomých ľudí, do všetkého pchali nos, prznili švedske stoly a brblali ako šumavské bažiny. Ale nakoniec tá otravná banda vyfučala a Severus s Luciusom sa polplácavali po ramenách.
A aby bola surrealita kompletná, pokochajte sa na mojom zobrazení sna:

http://media0.webgarden.name/images/media0:4b8ebde61a181.jpg/infromthecold_colored.jpg

2 nadin nadin | 30. prosince 2012 v 21:40 | Reagovat

Čo to mám za avatara? nejaký mumintrol? Alebo ovínený medveď??? Skoro som si prskla na monitor:))))))))))))

3 Vendea Vendea | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 21:41 | Reagovat

[1]: ta košile s papouchama je moc :D:D:D

a uklidním se - do hlavinky ses nebacila :)) nejsou to halucinace, ani otok na mozku :) skutečná realita aneb akce Odrovnej komisi dřív, než ona odrovná tebe ! :D rády jsme pobavily ;-)

4 nadin nadin | 30. prosince 2012 v 21:42 | Reagovat

[1]: Niekam zmizli moje medzery medzi slovami... Nevidel ich niekto? ;-)

5 Vendea Vendea | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 21:43 | Reagovat

[2]: to je usilovně přemýšlející hrošík - buď se mu kouří z hlavičky nebo jsou to otazníky :D ;-)

6 Vendea Vendea | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 21:44 | Reagovat

[4]: jdu se po nich podívat :D

7 nadin nadin | 30. prosince 2012 v 21:49 | Reagovat

[5]:Vidím otázniky:)) Asi uvažuje, kde sa to ocitol:)) Ako náhrada za Mistra zrejme dlho neobsedí:)))
myslela som, že vidím tohoto ňuníka

http://www.moomintrove.com/images/9515004578-0-large.jpg

ako dieťa som milovala rozprávky o mumintrolovi od Tove Jansson - tak ho asi vidím aj v hrochovi, no... ;-)

8 Vendea Vendea | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 21:50 | Reagovat

[7]: u nás jsou to Mumínci :) Mistr tě čeká zítra na péefku :)) a asi se objeví v záhlaví :) zase nemůže být úplně všude ;-)  ;-)  ;-)

9 Patoložka Patoložka | 2. ledna 2013 v 11:15 | Reagovat

A Manhatton zachvátilo šílenství kolosálních rozměrů! Merline chraň, Cath a Claire se změnily na domácí skřítky, slečna Shanon na žbožnou děvu, Severus na babičku dobrostrůjkyni a Lucius na milého hostitele předčítajícího z učebnice OPČM pro třetí ročník:-) Dámy, vaše fantazie nezná hranic! Děkuji moc za další díl!
PS: Claire, tvé dílo?

10 Claire Claire | 2. ledna 2013 v 18:44 | Reagovat

[9]:Ano prosím, takový momentální nápad - vůbec ne zlomyslný...a ještě bude mít dohru. ;-)  :-P  :D  :D  :D

11 Chavelierka Chavelierka | 4. ledna 2013 v 21:23 | Reagovat

Mělo, ale nenapadlo, takže nasadit pohorky a makám :-D
V lese je chládek, na co si stěžujou? :-D
Kdyby se ozvali předem, nemuseli šlapat a přemýšlet nad obranou :-D
Není vidět, že se potím? Ne Dolores ty velké vzorce ve tvaru půlměsíce v podpaží to maskují :-D Ať žije Sheldon :-D
Neznají chladící kouzlo? :-D
Nemá Hermiona obírat soutěžící o skřítky, měla by lehčí batoh :-D
Filch nosil Norisku místo kapesníku na otírání čela ne? :-D
Chci se zeptat Filche: Co používáte, že má vaše kočka tak lesklou srst? :-D
Ticho a to bzučení považuje za zcela normální ve své hlavě? :-D
Lucius je vyhlížel klíčovou dírkou :-D
Tuhle představu si odpustím, chlapi v nátělníkách mě děsí :-D
Hermiona si v nestřežené chvíli lokla z Hagridovi lahvinky? :-D
Bez kabátce, bos natloukl si nos :-D
Tohle poznávám, že by můj sen došel v platnost? :-D
Držím, Severusi, držím :-D
Žádný takový, zrovna jsem se uvelebila :-D
Já se nesměju, já mu slintám na triko :-D
Doprovod netřeba, stačí mapu a kompas :-D
Sarah kurzuje? :-D
Do ložnice k Severusovi? Jdu bez ptaní :-D
Lucius sáhl do špatné zásuvky a podával jí své akty – divil se, že dostal maximum bodů – jen než si všiml, co ukazuje :-D
Aby se měl Hagrid, na co ptát :-D
Jinak by po medu mohli mít třeba halušky :-D
Třeba jak se jmenuje to velké červené kulaté? Myslíš rajče? :-D
Obsluha nahoře bez? :-D
Úplatky :-D
Zkus kouzelné slůvko, Hermiono. Avada se taky počítám dobrá :-D
Hermioně, došli prášky. Zas jí nikdo neřekl, že není na Manoru :-D
Ještě se jim nabízej a oni to přijmou a už se jich nezbavíte :-D
Hodně, Lupine, hodně :-D
Ještě jsou tu Cath a Claire, to by bylo, aby to nepřekonaly :-D
Lepší než zvýšit plat, bys jí měl ubrat práci ne? :-D
Jestli tam byl Severus, tak nenaspaly :-D
Já si určitě zasloužím dáreček – Severuse ani balit nemusíte :-D

Jsem se zas jednou nasmála. :-D Díky i za roli ;-)

12 Vendea Vendea | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 10:02 | Reagovat

[11]: jéé - tady taky někdo rád Sheldona :-D  :-D bazingaaa :-D

Speciálně pro tebe bude tedy příště bez nátělníku :D

áááá- jsme si říkala, že u Seva na klíně se ti bude líbit! :D:D

Moc rádo se stalo :D:D:D

13 Chavelierka Chavelierka | 6. ledna 2013 v 1:28 | Reagovat

Sheldon to je kapitola sama o sobě :-D
Bez nátělníku - to bych si prosila a klidně i bez šortek :-D :-D
Samozřejmě, že líbilo, ale bacha, aby se mi tam nezalábilo natolik, že se budu chtít usídlit natrvalo :-D

14 Vendea Vendea | E-mail | Web | 6. ledna 2013 v 9:46 | Reagovat

[13]: jakože úplně nahatýho? :-D to bysme chtěly všechny :-D žádný sídlení, tam už je obsazeno :-D  :-D

15 pimpinela pimpinela | Web | 26. února 2013 v 18:42 | Reagovat

No Hermiono to s tými škriatkami trochu preháňa...s pochopiteľných dôvodov si chcela zgustnuť na Malfoyovi, ale stejne by sa mohla krotiť.
No tak návštevu komisie prežili :D ...ale ľudí zaangažovali statočne :-x . Nie je to trochu podvod? :-D  :-?

16 Vendea Vendea | E-mail | Web | 26. února 2013 v 19:59 | Reagovat

[15]: inu - podvod to možná je, ale my je nepráskneme, že ne? :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama